BEZPIECZNE WAKACJE – 2024

Za chwile zaczynają się wakacje 2024.

Przed nami czas wzmożonych wyjazdów naszych dzieci na kolonie i  wycieczki,  czas gdy nasze dzieci będą jeździły autobusami. Zróbmy wszystko co  w naszej mocy by to był czas radości, a nie tragedii.

Wychodząc naprzeciw potrzebom zapewnienia bezpieczeństwa naszym dzieciom inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wraz z policjantami ruchu drogowego będą przeprowadzali wzmożone kontrole autobusów na drodze ale także przed wyjazdami.

Inspekcja Transportu Drogowego udostępniła numery telefonów i adresy e-mail, pod którymi można zgłosić autobus do kontroli:

tel. 32 428 81 53 lub 32 42 88 150

fax 32 428 81 51

adres skrzynki elektronicznej          –           biuro@katowice.witd.gov.pl

adres skrzynki elektronicznej          –           ePUAP: /77y3rbx3fy/skrytka  

Po wcześniejszym zgłoszeniu za pośrednictwem ww. nr telefonów i skrzynek mailowych dokonywane będą  kontrole stanu technicznego pojazdu, trzeźwości kierowcy, jak również kontroli dokumentów wymaganych przy wykonywaniu przewozu drogowego i regulacji związanych z czasem pracy kierowcy.

Kontrola będzie przeprowadzana w Katowicach przy ul. Trzech Stawów (przy skrzyżowaniu
z ulicą Francuską, obok lotniska „Muchowiec”
(miejsce oznakowane dodatkowymi tablicami).

Ponadto organizatorzy letniego wypoczynku dzieci i młodzieży mają możliwość skorzystania
z pomocy policjantów ruchu drogowego KMP w Bytomiu przy sprawdzeniu stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę.
W tym celu należy z dwu, lub przynajmniej, jednodniowym wyprzedzeniem, powiadomić komendę policji o chęci przeprowadzenia takiej kontroli. Kierowca autokaru powinien podjechać w miejsce kontroli dwie lub minimum godzinę przed planowanym wyjazdem. Stosując się do tych zasad, unikniemy ewentualnego opóźnienia wyjazdu z dziećmi.

Policjanci KMP w Bytomiu kontroli będą dokonywali w wyznaczonym miejscu  tj. Bytom,
ul. Kilara 29 (parking przy Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark”)
  po wcześniejszym zgłoszeniu  pod nr tel.:

  • 47 853 32 55,  
  • 47 853 32 00.

Dodatkowo istnieje możliwość samodzielnego  sprawdzenia  podstawowych informacje
o pojeździe (dane o badaniu technicznym, dane techniczne pojazdu, informacje o polisie OC). Należy wpisać (wzór poniżej) numer rejestracyjny pojazdu za pośrednictwem strony internetowej  – www.bezpiecznyautobus.gov.pl