Na szczęście został ujęty……

W dniu 17.02.2024 r. w godzinach przedpołudniowych załoga patrolu zmotoryzowanego Straży Miejskiej w Bytomiu jadąc ul. Powstańców Warszawskich zauważyła samochód osobowy m-ki Honda, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenie, że kierujący nim może być pod wpływem alkoholu lub działaniem środków odurzających.

Udano się za kierującym pojazdem, który jadąc ul. Kolejową, a następnie Batorego i Piłsudskiego przekraczał pasy ruchu poruszając się zygzakiem, nie stosował się do znaków B-20 „Stop”, a na skrzyżowaniu ul. Batorego i Okulickiego o mało nie doprowadził do zderzenia z innym prawidłowo poruszającym się samochodem.

Aby nie dopuścić do poważniejszego zagrożenia lub wypadku, na ul. Piłsudskiego strażnicy miejscy przy pomocy pojazdu służbowego uniemożliwili kierującemu Hondą dalsze kontynuowanie jazdy.

Od kierowcy wyraźnie była wyczuwalna woń alkoholu. Przybyłemu na miejsce patrolowi Policji przekazano ujętego kierującego.

Dokonane badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało, że zatrzymany kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Zatrzymany mężczyzna oprócz odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości poniesie również konsekwencje karne za liczne popełnione wykroczenia drogowe.

Przypominamy, że za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Za kolejny taki czyn, popełniony w warunkach ukarania za poprzedni, to zgodnie z art. 178a § 4 kk zagrożenie karą do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego za wykroczenia drogowe sąd może orzec grzywnę do 5.000 zł.