Strażnicy Miejscy uratowali samotną kobietę…

W dniu  17 lipca br. w godzinach porannych dyżurny Straży Miejskiej w Bytomiu został poinformowany, prze jedną z mieszkanek Bytomia przebywająca  na terenie Zjednoczonego Królestwa, że od kilku dni nie ma kontaktu ze swoja matka zamieszkałą w Bytomiu przy ul. Szymały.

Po przybyciu pod wskazany adres partol straży miejskiej usiłował skontaktować się z mieszkającą tam kobietą.  Mimo głośnego pukania w drzwi nikt nie otwierał. Strażnicy przeprowadzili rozmowy z mieszkańcami bloku w trakcie których ustalili,  że we wskazanym mieszkaniu przebywa kobieta lat 69, która od kilku  dni nie była widziana.

W administracji osiedla strażnicy ustalili, ze właściciel mieszkania zamieszkuje na terenie Tarnowski Gór.  Jak ustalili strażnicy mieszkanie było od kilku lat wynajmowane przez samotną 69-cio letnią kobietę. Przy pomocy właściciela mieszkania strażnicy podjęli próbę kontaktu telefonicznego  z zamieszkująca samotnie kobietą. Nikt nie odbierał telefonu, pomimo, że telefon był aktywny.

Na prośbę strażników właściciel mieszkania przybył na miejsce z zapasowymi kluczami. Po wejściu do lokalu z  właścicielem strażnicy znaleźli leżącą w pokoju na podłodze kobietę. Kobieta była przytomna, można był z nią nawiązać kontakt werbalny. Kobieta ta powiedziała, że cierpi na liczne schorzenia. Nie była w stanie powiedzieć jak długo leży na podłodze.
Wezwane przez strażników służby medyczne udzieliły jej niezbędnej pomocy
a następnie z uwagi na jej stan odwieźli ją do Szpitala nr 2 w Bytomiu. Zaistniała sytuacja pokazuje jak ważne są regularne dobre kontakty pomiędzy sąsiadami.
W dzisiejszych  czasach charakteryzujących się duża mobilnością społeczeństwa, częstymi zmianami miejsca zamieszkania oraz co raz częstszymi przypadkami, gdy starsi ludzie mieszkają sami.
Ważna jest również rola służb porządkowych, gdy  trzeba nieść pomoc osobom chorym i samotnym.