Ponownie złamany zakaz sądowy…

W piątek  07 lipca br. w Bytomiu  na skrzyżowaniu  ulic Jainty i Browarnianej w Bytomiu około godziny  16.00 patrol zmotoryzowany Straży Miejskiej w Bytomiu  zatrzymał do  kontroli  mężczyznę kierującego samochodem osobowym m-ki Opel, który  nie zastosował się do  znaku B-1  „Zakaz ruchu w obu kierunkach”.

Gdy strażnicy poprosili mężczyznę  kierującego Oplem o  okazanie prawa jazdy, wtedy usłyszeli tłumaczenie ‘.. zostawiłem w domu..” i  okazał tylko swój dowód osobisty.

Po wylegitymowaniu  mężczyzną tym okazał się mieszkaniec Zabrza lat 21. Po przeprowadzeniu sprawdzeń w bazach danych okazało się, że mężczyzna ten prawomocnym wyrokiem sądu ma zatrzymane prawo  jazdy za jazdę  pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.
Dodatkowo mężczyzna ten był karany za nie stosowanie się do  wyroku sądowego.

Na miejsce zdarzenie została wezwana policja, która podjęła dalsze czynności, a samochód, którym poruszał się ujęty mężczyzna został przekazany rodzinie.

W dniu zdarzenia ujęty mężczyzna był trzeźwy.

Straż Miejska w Bytomiu  przypomina, że aktualnie nie trzeba posiadać przy sobie w trakcie kierowania samochodem prawa jazdy wydanego w kraju, ale to w żądnym wypadku  nie może to oznaczać kierowania pojazdami bez stosownych uprawnień lub po zatrzymaniu  uprawnień przez sąd.