Odnaleziony pojazd ……

Trwa podjęta przez Straż Miejską w Bytomiu akcja „oczyszczania” miasta z pozostawionych i nieużywanych pojazdów, które niejednokrotnie stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa osób.

W ramach tych działań w dniu 02.05.2023 r. z ul. Adamka usunięto porzucony tam samochód osobowy m-ki Peugeot 206, który oprócz tego, że był w znacznym stopniu zdewastowany to nie posiadał również tablic rejestracyjnych.

Po sprawdzeniu okazało się, że pojazd ten w dniu 10.10.2019 r. został utracony w wyniku kradzieży. Tym samym działania funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Bytomiu przyczyniły się do odzyskania utraconego mienia.

W związku z tym, że ostatni właściciel samochodu mieszkał przy ul. Piekarskiej zebrane materiały w tej sprawie przekazano na Komisariat II Policji w Bytomiu.

Straż Miejska w Bytomiu prosi mieszkańców Bytomia o dalsze zgłaszanie stwierdzonych przypadków pozostawionych i nieużywanych od dłuższego czasu pojazdów, których stan wyraźnie wskazuje na ich porzucenie. Każda taka sytuacja spotka się z odpowiednia oceną i reakcją ze strony strażników miejskich.