Nielegalna wycinka ………

W ostatnim czasie na terenach zielonych naszego miasta nasiliło się zjawisko wycinania drzew bez wymaganych zezwoleń.

Takim przykładem jest interwencja strażników miejskich w dniu 9 maja br. na zgłoszenie radnego Rady Miejskiej w Bytomiu Pana Krzysztofa Gawędy, który wskazał funkcjonariuszom miejsce wycinki około 40 drzew w okolicy schronu bojowego Godula 13.

Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji o sytuacji tej powiadomiono Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz Komisariat Policji III w Bytomiu.

Straż Miejska w Bytomiu wraz z Policją od dawna walczy z tym procederem. Jednakże bardzo liczymy na to i prosimy wszystkie osoby, które zauważą fakt podejrzanej wycinki drzew lub zauważą osoby, które mogą zmierzać do realizacji wycinki o powiadomienie naszej jednostki lub też właściwej jednostki Policji.