Straż Miejska pomaga Bytomianom w walce z bezmyślnie zaparkowanymi samochodami w Bytomiu

Bardzo często widzimy na ulicach naszego miasta strażników miejskich, którzy wypisywali mandaty za źle zaparkowane samochody.

Jednym z większych problemów w Bytomiu to kierowcy, którzy parkują swoje samochody
w taki sposób jak gdyby byli jedynymi użytkownikami bytomskich ulic, chodników a nawet zieleńców.

Jednym z takich kierowców był mężczyzna kierujący samochodem m-ki Ford, którym zatarasował wjazd do bramy przy ul. Chrobrego w Bytomiu.

Bardzo często pozostawione „tylko na chwilę” samochody powodują blokowanie bram wyjazdowych lub innego ciągów komunikacyjnych nawet na kilka godzin.
Zdarzało się, że pozostawiony w ten bezmyślny sposób samochód blokował przejazd autobusu, tramwaju czy też karetki pogotowia.   

Każdy z nas jako kierowca lub pieszy nie raz denerwował się na kierowców bezmyślnie „porzucających” swe pojazdy w miejscach, które wręcz zagrażały naszemu bezpieczeństwu.

Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców miasta w ruchu drogowym i zwalczanie tych „nierozważnych” kierowców to jedno z priorytetowych zadań Straży Miejskiej.

Dlatego Straż Miejska w Bytomiu przypomina, że parkowanie w miejscach niedozwolonych
a szczególnie stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników jest karane mandatem karnym do 500 zł lub grzywną orzekana przez sąd do  kwoty 5000 zł.
Samochody  pozostawione w miejscach zagrażających bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu lub uniemożliwiających ruch innym pojazdom są odholowywane na koszt ich właściciela.

Od początku 2022 roku Straż Miejska w Bytomiu ukarała  2 642 kierowców za parkowanie samochodów niezgodnie z przepisami prawa, w tym 125 kierowców za parkowanie samochodu na przejściu dla pieszych, 99 za parkowanie na skrzyżowaniu.

Straż Miejska zachęca do zapoznania się ze zdjęciami, samochodów zaparkowanych
ze szczególną bezmyślnością, znajdującymi się na stronie Straż Miejskiej w zakładce „Mistrzowie parkowania” 

Mistrzowie parkowania – Straż Miejska Bytom (strazmiejska.bytom.pl)